Wtorkowo-dzieciowo - Modlitwy małych rączek


Lois Rock, Modlitwy małych rączek. Boże, pobłogosław
Modlitwy małych rączek. Oto ja
Ilustracje: Kay Widdowson
Oprawa: twarda, twarde strony
Stron: 8
Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Kolejna propozycja dla najmłodszych, których chcemy od początku wprowadzać w świat wiary. Seria Modlitwy małych rączek to cztery książeczki z modlitwami na różne okazje, a raczej - na różne momenty bez okazji. Pokazują dziecku, że modlitwa to nie coś trudnego i uciążliwego, ale rzeczywiście rozmowa z Bogiem, radość z przeżywania każdego dnia, z tego, kim jestem i co widzę. Każdy moment jest dobry na modlitwę, a czasem wystarczy jedno zdanie. Na razie mamy Boże, pobłogosław i Oto ja, ale bardzo bym chciała zebrać z synkiem całą serię.

Treść jest bardzo prosta. W pierwszej książeczce to: Boże, pobłogosław słoniątko... niedźwiadka... tygrysiątko... i wszystkie maluchy na całym świecie! W drugiej – Gdziekolwiek jestem – w ogrodzie, lesie, nad morzem – Bóg mnie kocha. Radość, prostota i naturalność. Do tego duże litery (dziecko szybko będzie mogło samo czytać), sztywne strony, urocze ilustracje i bardzo żywe kolory. I to, co dla maluchów najbardziej atrakcyjne: podobnie jak w książeczkach Dotknij i poczuj możemy pogłaskać sierść tygrysa, dotknąć miękkiego balona i przejrzeć się w lusterku. Ponadto każda książeczka zawiera cztery wyjmowane elementy, takie jednoelementowe puzzle. Synek bardzo lubi się nimi bawić.


To chyba nasze ulubione w tej chwili książeczki. Urocze, wyjątkowo atrakcyjne dla malucha, a przede wszystkim – przedstawiające wiarę i modlitwę jako coś naturalnego i towarzyszącego nam na każdym kroku.
Bardzo, bardzo polecam!

Za książeczki bardzo dziękujemy Wydawnictwu Świętego Wojciecha.

5 komentarzy:

  1. bardzo sympatycznie wyglądające książeczki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli tylko nadarzy się okazja, to będę wiedziała, jaki wartościowy prezent kupić dla któregoś szkraba :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękne książeczki! ostatnio się zastanawiałam nad czymś podobnych, a te wyciągane elementy to w dodatku świetna zabawa :)

    OdpowiedzUsuń