Wtorkowo-dzieciowo - Historie biblijne dla najmłodszych + Wyróżnienie


Caroline Jayne Church, Dotknij i poczuj. Dzieciątko Jezus
Dotknij i poczuj. Stworzenie
Oprawa: twarda, twarde strony
Stron: 12
Wydawnictwo Świętego Wojciecha

Tym razem seria dla tych, którzy chcieliby swoje dzieci w prosty i przystępny sposób zapoznać z najważniejszymi historiami biblijnymi. To cztery książeczki opowiadające o stworzeniu świata, arce Noego, narodzinach Jezusa i zagubionej owieczce z przypowieści. My mamy dwie z nich: Stworzenie, z której dziecko dowie się, że na początku nie było niczego, potem pojawiły się księżyc i gwiazdy, a dalej niebo, ziemia i morze, rośliny, zwierzęta i na końcu – człowiek, oraz Dzieciątko Jezus, w której razem z pastuszkiem, królami i zwierzętami zmierzamy za gwiazdą do stajenki w Betlejem.


 Proste, nieprzeładowane i wyraziste ilustracje o grubych konturach świetnie nadają się dla najmłodszych – tym bardziej, że całe książki mają sztywne strony. Tekst to jedno-dwa zdania na każdej stronie, w sam raz, by po krótce przedstawić historię i nie znudzić dziecka. Największym atutem książeczek są jednak atrakcje dla małych rączek: gładka błyszcząca gwiazda, zamszowy płaszcz jednego z trzech króli, miękkie futerko osiołka, szorstka pieluszka dzieciątka Jezus, lśniące, wypukłe łuski ryby... A na ostatniej stronie okienko skrywające niespodziankę.

Bardzo fajne i wyjątkowe książeczki, które z pewnością przypadną do gustu każdemu maluchowi. Pozycje, od których można rozpocząć wycieczkę do świata Biblii. Nam się bardzo podobają i szczerze polecamy!

Za książki bardzo dziękujemy Wydawnictwu Świętego Wojciecha. 


***

A teraz druga sprawa - parę dni temu otrzymałam wyróżnienie od autorek bloga Książeczki synka i córeczki. Bardzo mi miło :)


Obliguje mnie to do napisania siedmiu zdań o mnie, więc proszę:
1. Jestem uzależniona od czekolady.
2. Mam manię zbierania, wiecznie coś kolekcjonuję.
3. Dostaję szału, kiedy ktoś mówi "bynajmniej" zamiast "przynajmniej".
4. Mam 180 cm wzrostu.
5. Mam najpiękniejszego synka na świecie :)
6. Uwielbiam musicale.
7. Razem z Mężem lubimy układać puzzle 3000+. 

6 komentarzy:

 1. Hehe, fajne to info o tobie:):)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi również się podoba, bardzo ciekawie:)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Szukam dla dzieci dobrych książek "biblijnych", więc cieszę się, że je polecasz. Od razu wpiszę je na swoją listę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli interesują Cię takie książki, to to samo wydawnictwo wydało także serię "Modlitwy małych rączek", o których będzie za jakiś czas - osobiście podobają mi się jeszcze bardziej niż te. Też dla maluszków.
   Pozdrawiam :)

   Usuń
 4. A, dziękuję! Tę też zaraz wpiszę na swoją listę. Nie mieszkam w Polsce, więc książki kupuję falami i hurtem, stąd te listy :)Też pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń