Poznaj sekret grzecznych dzieci


Książka, która urzekła nas szybko i na długo. Podobała się zarówno Krzysiulowi, jak i Tanuli. Moje dzieci uchodzą za grzeczne, ale kto wie, co robią, jak nie patrzę... ;) To by wyjaśniało, czemu tak bardzo polubili Hansa i Matyldę.


Matylda to dziecko idealne: porządne, cichutkie, tu posprząta, tam się sobą zajmie. Kto by takiego nie chciał? Hans jest za to hałaśliwy, ma niepokojące pomysły i ani chwili nie usiedzi na miejscu. Utrapienie! Kiedy pewnej nocy wypuszcza wszystkie zwierzęta z ZOO, Matylda postanawia zdemaskować rozbójnika. Policjant łapie Hansa na gorącym uczynku, zdejmuje mu kapelusz, maskę i wąsiki...


Śmieszna i zaskakująca książka. Temat „grzeczności“ potraktowała z przymrużeniem oka – Hans w sumie nic strasznego nie robi, ot, takie tam psoty. Ale daje do myślenia rodzicom: nikt nie może być doskonały dwadzieścia cztery godziny na dobę!Dzieci chyba się świetnie odnajdują w postaci Matyldy, która wcale nie jest aż taka grzeczna. Bawią je psikusy Hansa, a na koniec mogą czuć się usprawiedliwione – najgrzeczniejsza-na-świecie Matylda też uważa, że psoty są śmieszne. Krzysiul naprawdę ją uwielbia (na zdjęciach nowa modelka, bo sesję zrobiłyśmy, jak był w przedszkolu).Czarno-biała książka o tym, że świat nie jest czarno-biały. Bardzo fajna, polecamy!

Yokococo, Hans i Matylda
Oprawa twarda
Stron: 30

Wydawnictwo Łajka


Znajdziesz mnie też na Facebooku

8 komentarzy:

 1. Bardzo mi się spodobała mała czytelniczka:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie książeczka zaciekawiła małą czytelniczkę. Może na Mikołaja kupie ja mojemu chrześniakowi - jest w podobnym wieku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Starszemu też się bardzo spodobała, przynosili na zmianę i kazali sobie czytać kilka razy dziennie :)

   Usuń
 3. Mojej córce bardzo by się spodobała ta książka, bo choć jest na nią za dorosła(9 lat) - za imię głównej bohaterki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 9 lat to faktycznie za duża, ale raz zawsze można przeczytać :)

   Usuń
 4. Cudna córa :) a jaka już poważna czytelniczka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie, ma skąd czerpać dobre wzorce :)

   Usuń