Potęga wyobraźni


Dzisiaj coś pięknego dla trochę mniejszych i dla trochę większych też. Sven Nordqvist zabierze Was w podróż po niesamowitych światach! Gotowi?


Fabuła tej książki jest bardzo prosta i jest jedynie pretekstem do podążania śladem nieskrępowanej wyobraźni. Brat szuka siostrzyczki, która ciągle mu gdzieś znika. Którędy mogła pójść? Razem z myszką próbujemy za nią nadążyć, ale to niełatwe.

Tekst miejscami nieco enigmatyczny, bardzo pasuje charakterem do cudownych ilustracji. No i ilustracje! Obrazy pełne szczegółów i szczególików, które uwielbiamy. Niesamowite, zupełnie nieprawdopodobne i jednocześnie piękne. Barwne, żywe, robiące wrażenie. Jakbyśmy razem z bohaterami lecieli balonem! Książka jest wielka, można naprawdę poczuć się częścią tego świata. Zwłaszcza jak się ma metr wzrostu :)Mijamy baśniowe stwory, wspaniałe miejsca. Albo puzzlowy świat. Dlaczego nie? W wyobraźni wszystko jest możliwe!Piękna książka. Do oglądania milion razy!


Sven Nordqvist, Gdzie jest moja siostra?
Oprawa: twarda
Stron: 36
Wydawnictwo EneDueRabe


Znajdziesz mnie też na Facebooku

12 komentarzy:

 1. Faktycznie cudne ilustracje. Ale mi się najbardziej podobają te dwa bąble, które z takim zaangażowaniem czytają:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wypożyczam na godziny, zapraszam! :D

   Usuń
 2. Książka imponująca, ale sutaszowe kolczyki też niczego sobie;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Dostałam na prezent :)

   Usuń
  2. Śliczny prezent:) Bawię się czasem w sutasz, więc doceniam efekt:) Nigdy mi dwa takie same nie wychodzą;)

   Usuń
  3. Ooo, to ja z kolei podziwiam, bardzo chciałabym się nauczyć, bo kocham sutaszową biżuterię, ale ja i szycie to totalne nieporozumienie ;)

   Usuń
 3. Chrześnica mojego męża uwielbia książeczki, dlatego za każdym razem kiedy ją odwiedzamy koniecznie w prezencie musimy mieć takową. U Ciebie na blogu zawsze mogę znaleźć coś fajnego dla niej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło czytać takie słowa :)

   Usuń
 4. Ja tak z innej beczki, ale może miałabyś ochotę na bardzo fajny konkurs, organizowany przez Luka Rhei (http://przestrzenie-tekstu.blogspot.com). Mam nadzieję, że nie uznasz tego za spam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Może trudno uwierzyć, ale w całym tym stosie książek do wygrania nie znalazłam nic dla siebie :) Ale trzymam kciuki, "Lunatyczna kraina" była cudowna, polecam!

   Usuń
 5. Książka jak książka - chyba rocznik już jestem nie ten, ale zdjęcia świetne. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękujemy, zdjęcia robił Mąż :)

   Usuń