Sympatyczny myszopies dla najmłodszych!

Magdalena Laurent Richard, Bali: Zabawa w chowanego; Jazda na rowerze
Oprawa miękka
Stron: 32
Wydawnictwo Papilon

Na początek może mnie ktoś oświeci: to myszka czy pies? :) Niezależnie od gatunku, jaki reprezentuje, Bali jest wesołym kilkulatkiem i właśnie dla dzieci w wieku przedszkolnym nadaje się najlepiej.

Historyjki są z życia wzięte: w pierwszej Bali chce się bawić w chowanego, ale gdy mama znika, mały wpada w rozpacz: „Dlaczego zostawiłaś mnie samego?!“. W drugiej razem z przyjaciółką i Zazą idzie na spacer: niestety rower jest tylko jeden, a dzielenie się wcale nie takie proste. Chociaż pod koniec oboje są już tak zmęczeni, że żadne z nich nie ma ochoty jeździć, więc Zaza musi nieść rower do domu... Znamy? Znamy!

Na końcu każdej książeczki są bardzo fajne zadania o zróżnicowanym stopniu trudności: nazywanie przedmiotów, które mogły się okazać nowe dla najmłodszych (na przykład sukienka, torba, doniczka z kwiatami), dla trochę starszych zagadka „Co robi Bali?“ (odpowiedzi nie zawsze są banalne – jeden z obrazków to „Bali marzy“, inny: „Bali wie, że narozrabiał“). Poza tym znajdowanie różnic na obrazkach i „ćwiczenie na spostrzegawczość“, czyli pytania do obrazka (w jednym ktoś pomylił kolory).

Ilustracje trochę komiksowe: gruba kreska, duże, proste kształty, żywe, nasycone kolory. Świetne dla dwu-, trzylatków.W tej serii jest jeszcze Domowy piknik i Drogocenne skarby. Podobno jest jakaś bajka na MiniMini, ale nie wiem, moje dziecko dopiero zaczyna oglądać telewizję i jest to jedna bajka na kilka dni. Na razie rządzi Krecik i Pyza :)
Książeczki bardzo sympatyczne, polecamy!


Za Zabawę w chowanego i Jazdę na rowerze dziękujemy Grupie Wydawniczej Publicat. 

1 komentarz:

  1. Śliczne ilustracje :) właśnie to lubię w książkach dla dzieci - ilustracje. Dlatego tak chętnie czytam bajki bratanicom z ich nowych książeczek :)

    OdpowiedzUsuń