Wtorkowo-dzieciowo - Coś dla małych artystów


Książeczki do kolorowania
Wydawnictwo Egmont

Synek rośnie i chyba odkrył w sobie artystę, bo ostatnio nie ma dnia bez rysowania :) Ba, wchodzimy nawet w etap kółek! Wszystko wskazuje na to, że niedługo będziemy mogli sięgnąć po pierwsze książeczki do kolorowania – czas więc na mały rekonesans. Na razie mamy zapas sympatycznych książeczek wydawnictwa Egmont przeznaczonych dla dwu- i trzylatków.


Pierwsza seria to ciastolinowe rysunki, podobne do uwielbianych przez dzieci Obrazków dla maluchów, podzielone tematycznie: owoce, zwierzęta, zabawki i dom. Owoce zdecydowanie najprostsze: duże i nieskomplikowane obrazki z niewielką ilością szczegółów, w sam raz na początek. Najtrudniejszy – dom, bo na każdej stronie znajdziemy po kilka sprzętów do kolorowania, co sprawia, że są mniejsze i mają więcej drobnych elementów. Druga seria to „Akademia mądrego dziecka“, w sumie dziewięć trochę bardziej zaawansowanych książeczek, które poza obrazkami do kolorowania mają też mini-zadania (połączyć kropki, wskazać niepasujący element, odpowiedzieć na pytania – bardzo różne, zarówno dotyczące upodobań dziecka, na przykład „Jakie owoce lubisz najbardziej?“, jak i wiedzy o otaczającym je świecie, na przykład „Co można zrobić z owoców?“ czy „Co należy robić, aby ten kwiatek urósł?“). Poza tym dziecko koloruje obrazki według własnej inwencji, gdyż wzory obecne w poprzednich książeczkach tutaj zostały zastąpione barwnymi stronami z zadaniami.

Wszystkie książeczki są cieniutkie (po 12 stron); obrazki mają żywe, przyjemne kolory. Grafika „Akademii mądrego dziecka“ bardzo mi się podoba. Bardzo sympatyczne książeczki na początek przygody z kolorowaniem!

Za obie serie dziękujemy wydawnictwu Egmont.

2 komentarze:

  1. Pierwsza seria już raczej mojej córeczki nie zainteresuje, ale ta druga - jak najbardziej. Będę ją mieć na uwadze, gdy wybiorę się do księgarni. :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Druga zdecydowanie fajniejsza i bardziej zróżnicowana :)

      Usuń