Ocean na wyciągnięcie ręki

Matthias Picard, Jaś Ciekawski. Podróż do serca oceanu
Książka 3D
Oprawa twarda
Stron: 52
Wydawnictwo Kultura Gniewu

Dzisiaj coś dla całej rodziny: gruba książka od drugiej do przedostatniej strony trójwymiarowa: płaskie jest tylko to, co dzieje się na powierzchni, a tam Jaś przebywa bardzo krótko. Cała reszta... to magia.


Książka jest niesamowita. Na kolejnych kartach przepływamy wśród ławic, glonów, większych i mniejszych morskich żyjątek. Mijamy wraki, żółwie, meduzy, rozgwiazdy, najróżniejsze ryby, ośmiornicę... i setki innych. Nie sposób nawet wymienić, bo to historia na wiele godzin oglądania. I jakbyśmy tam byli. Chce się wyciągnąć rękę i odgarnąć oceaniczne rośliny, sięgnąć po rybę, dotknąć wraku statku.

Przygody Jasia są czarno-białe, ale okazuje się, że kolory wcale nie są potrzebne, by zachwycić bogactwem oceanu. Tak zresztą jest prawdziwiej, przy dnie ciężko przecież zaobserwować fioletowo-turkusowe rybki świecące na kartach większości dziecięcych książeczek. Tutaj zadziwia szczegółowość trójwymiarowych ilustracji, budzi podziw realizm roślin i zwierząt. Niestety żadne zdjęcia nie oddadzą nawet w części rzeczywistego efektu: żeby docenić, trzeba samemu zanurkować w oceanie z Jasiem Ciekawskim, razem z nim dotknąć meduzy, uciec przed rekinem, odnaleźć zatopione miasto, popłynąć dalej i głębiej. Żeby wreszcie trafić... sami zobaczcie gdzie.

Jeśli macie w domu okulary do oglądania obrazów 3D, koniecznie zajrzyjcie tutaj.
A my bawiliśmy się tak :)


To wspaniała, wyjątkowa książka. Dla kilkulatka, nastolatka i dorosłego. Matthias Picard ma wielki talent i wykorzystał go, by zamknąć ocean na kilkudziesięciu stronach. Udało mu się rewelacyjnie. Polecam gorąco!

PS Tu możecie kupić książkę w bardzo korzystnej cenie :) Do każdego egzemplarza dołączone są dwie pary okularów.


9 komentarzy:

 1. fajne te wasze zdjęcia ze wspólnego oglądania książki:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się! Widać, jak bardzo najmłodszy czytelnik jest zaaferowany lekturą:)

   Usuń
  2. Dzięki :)
   Na początku próbował złapać jakąś rybkę i mówi: "Nie odrywamy tego. Nie wolno odrywać". Więc wrażenie bardzo realistyczne :)

   Usuń
 2. kuszące, może kiedyś kupie mojemu chrześniakowi - bo moje dzieci już z takich książek wyrosły :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem z takich książek się nie wyrasta :)

   Usuń
 3. Miałam dwie takie książki jak byłam mała, gdzie były okulary 3d :D Super rzecz :D

  OdpowiedzUsuń